MADE IN CRYSTAL FROM SWAROVSKI COMPONENTS

Firma Swarovski je předním světovým výrobcem šperků z broušeného křišťálu. Swarovski je pojem, který si od minulého století vydobyl své výsostné místo na poli bižuterie a broušení krystalů.

Metodu, kterou si nechal petentovat Daniel Swarovski na konci 19. století se dodnes brousí křišťály a osazují se jimi šperky, které mají jedinečné kvalitové a designové vlastnosti. Díky této metodě se křišťály z dílny Swarovski pyšní neobyčejným leskem, průsvitem a krásným lomem světla.

OZNAČENÍ ŠPERKŮ SPJATÝCH S FIRMOU SWAROVSKI

1. Swarovski components

Takto označený šperk obsahuje křišťál různého tvaru vyrobený v dílně Swarovski patentovanou technologií. Samotný design šperku je dílem jiného návrháře či výrobce. Z dílny Swarovski pochází tedy opracovaný křišťál.

2. Swarovski

Šperk, který kompletně celý pochází přímo z dílny společnosti Swarovski. Tento šperk musí být označen symbolem bílo-šedé labutě.

3. Crystallized

Takto označené šperky mají křišťály z dílny Swarovski, ale ostatní části šperků pocházejí od jiných návrhářů. Celkový design šperku je pak zapsán pod autorskou značkou a takovýto šperk smí vyrábět pouze jeden výrobce.

PRAKTICKÉ INFROMACE A ÚDRŽBA

Jemně. Tak by měla znít odpověď na to jak čistit Swarovski šperky. Zvláště tehdy, jsou-li osazeny mnoha drobnými křišťály, které jsou ve šperku uchyceny lepením. Vyhnout se mytí vodě s takovými šperky se považujte za samozřejmost. Jednoznačně tím prodloužíte životnost šperku.